Home » O mnie

O mnie

Beata SowaNagromadzone przez lata doświadczenia w branży mediów i PRu zaowocowały w mojej głowie myślą o założeniu własnej firmy. W ten oto sposób mam przyjemność wirtualnego spotkania z Państwem.

Po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęłam swoją przygodę z telewizją. Przez 4 lata pracowałam w Telewizji Kraków jako reporterka regionalnego programu informacyjnego Kronika. Przede wszystkim realizowałam tematy społeczne, co nauczyło mnie uważnie słuchać ludzi   i dzięki temu docierać do prawdziwych źródeł ich problemów.

Po zakończeniu pracy w telewizji, pragnienie poszerzania i wzbogacenia wcześniej nabytej wiedzy zaprowadziło mnie na drugą stronę mocy – rozpoczęłam pracę w Stowarzyszeniu Wiosna i zajęłam się PRem.

Pracowałam przy realizacji kampanii Szlachetnej Paczki – zajmowałam się pozyskiwaniem, obsługą i monitoringiem mediów, organizowaniem eventów, redagowaniem tekstów prasowych oraz organizacją centrum prasowego.

Stowarzyszenie Wiosna powierzyło mi również promocję projektu Telekariera, którego celem było aktywizowanie zawodowo osób z chorobami układu oddechowego i krążeniowego.

Kolejnym krokiem naprzód było rozpoczęcie pracy w Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Odpowiadam za PR, wizerunek Fundacji i kontakty z dziennikarzami.

We współorganizowanym przez Fundacją biegu charytatywnym Poland Business Run, którym również zajmowałam się PRowo, udało mi się zaprosić 15 celebrytów, m.in. Joannę Jabłczyńską, Tomasza Schimscheinera, Jana Klatę którzy stworzyli 3 drużyny sztafetowe a materiały reporterskie o wydarzeniu pojawiły się we wszystkich serwisach informacyjnych.

W ramach pracy w Fundacji miałam również przyjemność współpracy przy promocji filmu o Jaśku Meli „Mój Biegun. Prawdziwa historia Jaśka Meli”.

Kolejne zlecenia i pomysły krążą i kuszą posmakiem nowości, postanowiłam więc podjąć wyzwanie i założyłam własną firmę.