Home » Wywiady z Ambasadorami Poland Business Run » Poland Business Run integruje zespoły

Poland Business Run integruje zespoły

Miło nam ogłosić, że w gronie naszych ambasadorów jest między innymi Mateusz Janicki – aktor znany między innymi z serialu „Singielka”. Na naszym blogu zdradza, co go motywuje do biegania i dlaczego zdecydował się wesprzeć naszą akcję. Zachęcamy do lektury!

1.     Dlaczego zdecydował się Pan zostać ambasadorem Poland Business Run?

Jeżeli tylko mogę pomóc, choćby swoją obecnością, w jakiejś pozytywnej inicjatywie, to zawsze bardzo chętnie biorę w niej udział. Jak jeszcze mogę pobiegać to tylko lepiej. A Poland Business Run łączy pomaganie z bieganiem.

2.     Czy trenuje Pan bieganie na co dzień?

Może nie co dzień, ale staram się biegać, żeby zachować formę i kondycję. Najtrudniej jest zmobilizować się do regularnych treningów, ale to właśnie one przynoszą największe efekty.

3.     Co Pana motywuje do biegania?

Najlepszym motywatorem do biegania jest dla mnie moja praca, która wymaga ode mnie sprawności. Bieganie jest też dla mnie po prostu przyjemnością.

4.     Co jest najtrudniejsze w mobilizowaniu się do biegania, z jakimi trudnościami trzeba się mierzyć?

Najtrudniej jest zacząć regularnie trenować, powodów jest wiele, ale ten najczęściej pojawiający się to brak czasu, brak ochoty po ciężkim dniu pracy. Warto zacząć od krótkich dystansów i lekkich treningów, żeby się nie zniechęcić. Stopniowo przyzwyczajamy organizm do coraz większego wysiłku. Myślę, ze to dobra droga, aby bieganie stało się przyjemnością, a wtedy problemy z motywacją nie będą tak duże.

5.     Jakiej muzyki lubi Pan słuchać w trakcie biegu?

Nie słucham muzyki w czasie biegania. Zdecydowanie bardziej wolę obserwować świat i słuchać odgłosów przyrody. Biegając mam też okazję, żeby przemyśleć różne sprawy na które w ciągu dnia brakuje mi czasu.

6.     Jakie  korzyści daje Panu bieganie?

Bieganie na pewno poprawia samopoczucie. Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. I jak już wspominałem mogę spokojnie, bez rozpraszania się przemyśleć rzeczy na które w ciągu dnia nie miałem czasu.

7.     Jak zachęciłby Pan do wzięcia udziału w Poland Business Run?

Warto wziąć udział w czymś co przynosi i korzyść uczestnikom i beneficjentom. Poland Business run stawia na nogi swoich beneficjentów, zmienia ich życie na lepsze i pomaga spełniać marzenia, czasem bardzo proste, powrót do pracy, do aktywnego życia. A poza tym jest po prostu dobrą zabawą.

8.     Dlaczego Poland Business Run jest tak wyjątkową imprezą biegową?

Poland Business Run jest imprezą drużynową i myślę że z punktu widzenia firm i instytucji jest wydarzeniem integrującym zespoły. Atmosfera w czasie biegu jest wyjątkowa, wszyscy jednoczą siły dla beneficjentów biegu i oczywiście, aby drużyna miała dobry wynik.

9.     Jak Pan myśli, dlaczego pomaganie przez bieganie jest  coraz popularniejsze w Polsce?

Bieganie w ogóle staje się coraz bardziej popularne i modne. Ludzie starają się prowadzić zdrowy tryb życia, utrzymać właściwą sylwetkę, zapomnieć na chwilę o uciążliwościach dnia codziennego. Bieganie staje się metodą na zaistnienie w środowisku, daje poczucie przynależności do pozytywnej grupy „biegaczy”. I myślę że to inspiruje różne organizacje pomocowe do wykorzystania tego i połączenia biegania z pomocą innym. 

Comments are closed.