Home » Wywiady z Ambasadorami Poland Business Run » Pomaganie najlepszą motywacją do biegania

Pomaganie najlepszą motywacją do biegania

Biega dla zdrowia i własnej przyjemności. Najlepszą motywacją jest dla niej działanie charytatywne. Jolanta Fraszyńska zgodziła się zostać ambasadorem Poland Business Run, ponieważ, jak sama mówi – dzięki udziałowi w biegu mogę realnie przyczynić się do zmiany życia na lepsze beneficjentów Poland Business Run. Nam opowiada o tym, czym dla niej jest bieganie.

Dlaczego zdecydowała się pani zostać Ambasadorem Poland Business Run?

Z prostej przyczyny – popieram akcje, które służą temu, by poprawiać ludziom warunki życia. To jest zgodne z moimi przekonaniami. Nie bez znaczenia była też osoba Jaśka Meli: jego postawa, hart i  pokonywanie trudności są mi bliskie i godne naśladowania.

Co Panią motywuje do biegania?

Bieganiem zaraził mnie mój partner. Uprawiam ten sport dla przyjemności i dla zdrowia, jednak największą motywacją są dla mnie właśnie akcje charytatywne. To one pozwalają mi pokonać lenia i  wyjść na trening. A gdy już biegam po parku albo lesie, zachwycam się śpiewem ptaków, to dla mnie najlepsza muzyka do biegania.

Jakie korzyści daje Pani bieganie?

To przede wszystkim możliwość obserwowania przyrody, kontakt z własnymi niemocami i ich pokonywanie. Dla mnie to też czas, który spędzam z moim partnerem. Chwila tylko dla nas, bez zawodowych i codziennych trosk.

Jak zachęciłaby Pani do wzięcia udziału w Poland Business Run?

Myślę, że nie trzeba zachęcać ani do pomagania, ani do biegania. W Poland Business Run biegniemy dla konkretnych osób, dzięki czemu w bezpośredni sposób przyczyniamy się do zmiany ich życia na lepsze, do tego, że są szczęśliwsi i mogą spełniać marzenia. To dla mnie niesamowite uczucie.

Dlaczego Poland Business Run jest wyjątkową imprezą biegową?

To bieg organizowany przez biznes i dla biznesu. Pracownicy, managerowie i dyrektorzy firm biegną, aby pomóc między innymi podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, czyli osobom po amputacji. Atmosfera w czasie imprezy jest wyjątkowa, wszyscy jednoczą się w pomaganiu i w tym dniu to jest najważniejsze. Poland Business Run stawia na nogi, dosłownie!

Dlaczego pomaganie przez bieganie jest coraz popularniejsze w Polsce?

Do biegania nie trzeba przekonywać. W Polsce biega dużo ludzi, ponieważ lubią to robić. Cel charytatywny jest dodatkową motywacją do trenowania, do mobilizowania siebie i pokonywania swoich słabości.

Comments are closed.